Kolektory słoneczne

Zastosowanie instalacji z kolektorami słonecznymi pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania domu, a także podgrzania ciepłej wody użytkowej. Kolektory cechują się najwyższą sprawnością elektryczną w porównaniu do innych urządzeń grzewczych, ponieważ do pracy wymagają śladowej ilości energii elektrycznej zasilającej pompę obiegową w instalacji solarnej.

Jak to działa?
1.     Kolektor solarny zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło
2.     Nośnikiem ciepła jest niezamarzający glikol krążący w instalacji dzięki pracy pompy obiegowej.
3.    Glikol zabiera ciepło z kolektorów i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodę w zasobniku.
4.     Ochłodzony wpływa z powrotem do kolektora.

Poprawnie zaprojektowana instalacja w ciągu kilku godzin pracy kolektorów nagrzeje wodę w zbiorniku do temperatury nawet do 70 stopni Celsjusza, a satysfakcjonujące działanie można uzyskać w słoneczne dni od wiosny do jesieni.

Jesteś zdecydowany? Wypełnij poniższy formularz, a resztą zajmie się Fundacja :)
    Wyszukamy za Ciebie dostępne dofinansowania oraz najlepszą ofertę.

Formularz kolektory słoneczne

Jeśli masz dodatkowe pytania - napisz, zadzwoń! Na wszystkie postaramy się udzielić odpowiedzi :)

tel: 579 647 400, 511 434 250
    e-mail: kontakt@fundacjaeko.pl