Czyste powietrze dla Przedszkola

Pomóż Nam zebrać środki na oczyszczacz powietrza dla Niepublicznego Przedszkola SMERFUŚ z Buska Zdroju.
Każda, nawet drobna wpłata przyczyni się do poprawy jakości powietrza oraz zdrowia małych Smerfusiów! :)

Chcielibyśmy, aby oczyszczacze powietrza pojawiły się we wszystkich przedszkolach i żłobkach. Czy wiecie, że płuca człowieka rozwijają się do 18 roku życia? To właśnie zdrowie najmłodszych jest w pierwszym rzędzie narażone przy nawet niewielkim zanieczyszczeniu!

Co to jest oczyszczacz powietrza?
To urządzenie, które filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia. Jest to więc urządzenie, które może zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

Z jakimi zanieczyszczeniami radzą sobie oczyszczacze?
- cząsteczki kurzu
- roztocza, drobnoustroje, wirusy i bakterie
- alergeny
- dym papierosowy i smog
- zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe

Zanieczyszczone powietrze w naszych miejscach pracy i domach może być przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych.
Około 60% przedszkoli w naszym kraju leży w obszarze o zanieczyszczonym powietrzu.
Każdy człowiek robi średnio 900 wdechów na godzinę. Wówczas wprowadzamy do płuc około 7,5 litra powietrza na minutę,
co daje ponad 10 000 litrów powietrza na dobę. Szkodliwe pyły, które są zawarte w powietrzu podnoszą ryzyko zachorowalności.
Dzięki oczyszczaczom powietrza możemy kontrolować jakość wdychanego powietrza!

Prosimy o wpłatę na rachunek bankowy Fundacji
w mBanku nr: 42 1140 2004 0000 3502 7714 4173
W tytule prosimy wpisać imię i nazwisko oraz "Na oczyszczacz dla przedszkola Smerfuś"